Kekik
50 grAterna

 
  • Kekik<br>50 gr

Kekik
50 gr

13.00 TL

kargo suresi

* 200 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde, Anında Kekik Hediye

* 300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde, Anında Zeytinyağı Sıvı Sabunu Hediye

 
Sepete Ekle
 

KEKİK (Oregano)

AÇIKLAMA
Kekik, Thymusvulgaris denilen Nane familyasından, yavaş büyüyen bir çalının yaprağıdır. Akdeniz Kekiği ve Meksika Kekiği olmak üzere, yaygın olarak iki çeşit kekik vardır. Akdeniz Kekiği, Meksika Kekiği ile karşılaştırıldığında; daha fazla uçucu yağı vardır ve dolayısıyla daha kuvvetli ve daha güzel bir lezzete sahiptir.Meksika Kekiği daha hafif bir tada sahip olması ile beraber daha koyu renkte yapraklara sahiptir. Akdeniz Kekiği; Yunanistan, Türkiye ve İtalya’da yetişmektedir.

MUTFAKLARDA
Kekik genellikle kümes hayvanları ve dolma için, farkllı çeşni harmanlarında kullanılmaktadır. Kuzu ve dana eti, yumurtalar, kremalar ve kroketlere ilaveten balık sosları, balık türlüleri ve çorbalar ile iyi gider. Kekik genellikle domates ile eşleştirilmektedir. İncelikli, kuru bir aromaya ve hafif naneli bir lezzete sahiptir.
ÇEŞİTLERİ =Taneli / Kesilmiş / Öğütülmüş 

SAĞLIK 
Soğuk algınlığı, regl kramplarına, kas ağrısı,yorgunluk, akne, kulak ağrıları, bağırsak parazitleri, bronşit, alerjiler, şişkinlik, baş ağrısı ve diş ağrısı.

 Ağır Metal Testinden geçmiştir.
 Manyetik tozdan arındırılmıştır.
 Fiziksel temizliği maksimum derecede yapılmıştır.
 Saf Uçucu Yağları kaybedilmeden üretilmiştir.
 Gluten testinden geçmiştir. Gluten Free sertifikalı baharat fabrikasında üretilmiştir (Amerika ve Avrupa Standartları olan max.20 ppm in altındadır).
 GDO suzdur. (GMO Free).
 Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları ile üretilmiştir.
 Üretim ve öğütme sırasında herhangi bir ışıl işlem görmemiştir.
 Sterildir.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır